Audyt strony internetowej

Audyt Strony

Google Analytics + Google Search Console

Zainstalujemy Google Analytics (GA) i Google Search Console (GSC), narzędzia do zbierania statystyk o stronie. Pozwolą one obserwować rozwój Twojej witryny, w tym rosnącą liczbę wyświetleń i odwiedzin

Analiza widoczności Twojej strony
Przeprowadzimy analizę widoczności pod katem następujących parametrów:

  • Widoczność Twojej strony w wyszukiwarkach
  • Słowa kluczowe zaindeksowane w Top3, Top10 i Top50
  • Trendy (analiza ruchu na przestrzeni lat)
  • Estymowany Ruch na stronie

CMS

W Twoim CMS przeanalizujemy  nagłówki (H1, H2 itp.), meta-opisy, meta-tytuły oraz teksty alternatywne obrazków w istniejących tekstach na Twojej stronie

Profil linkowania

Przeanalizujemy istniejące linki zwrotne do Twojej strony oraz linkowanie wewnętrzne na Twojej stronie

Domain Authority

Sprawdzimy historię Twojej domeny oraz jaki ma Domain Authority (DA)

Błędy na stronie

Spróbujemy zidentyfikować błędy na stronie (np. niedziałające linki i strony, przekierowania 301, błędy 404 i inne statusy HTTP)

Analiza konkurencji

Analiza konkurencji

Raport słów kluczowych

Przygotujemy zestawienie fraz kluczowych, na które pozycjonują się strony Twojej konkurencji. Przeanalizujemy na jakie słowa kluczowe się pozycjonują, Wybierzemy najlepsze z nich i wdrożymy działania, dzięki którym Twoja strona będzie się wyżej pozycjonować na te frazy/słowa kluczowe.

Analiza widoczności stron konkurencji

Przeprowadzimy analizę pod kątem następujących parametrów:

  • Widoczność stron konkurencji w wyszukiwarkach
  • Słowa kluczowe zaindeksowane w Top3, Top10 i Top50
  • Trendy (analiza ruchu na przestrzeni lat)
  • Estymowany Ruch na stronie

Profil linków zwrotnych konkurencji

Przeanalizujemy profil linków zwrotnych na stronach Twojej konkurencji, żeby wiedzieć, jaką strategię dobrać do wyścigu ze słowami kluczowymi Twojej konkurencji.

Analiza SERP

Analiza Search Engine Result Page (SERP) pod kątem wyników wyszukiwania konkurencyjnych fraz, ich meta-opisów i meta-tytułów.

frazy kluczowe słowa kloczowa fraza słowo

Frazy kluczowe

Raport słów kluczowych

Content Plan

Przygotowanie strategii dla publikowanych treści jest bardzo istotnym elementem SEO. Wyszukiwarki, a w szczególności Google, wynagradza wyższymi pozycjami strony, które są autorytetem w swojej dziedzinie. Algorytm Google sprawdza w jakim stopniu dana strona pokrywa jego oczekiwania względem konkretnej dziedziny.

Stworzymy dla Ciebie plan publikacji artykułów o określonych tematach, żeby Google uznał Twoją stronę za autorytet w Twojej dziedzinie.

Plan będzie obejmował zarówno tematy i słowa kluczowe dla poszczególnych artykułów, jak również harmonogram ich publikacji.

 

optymalizacja strony internetowej www

Optymalizacja strony

Poprawienie nagłówków

Przeanalizujemy istniejące nagłówki w opublikowanych treściach na Twojej stronie oraz zoptymalizujemy je w oparciu o wyniki audytu, analizę słów kluczowych oraz analizę konkurencji.

Meta-Tytuły

Przeanalizujemy istniejące Meta-Tytuły w opublikowanych treściach na Twojej stronie oraz zoptymalizujemy je w oparciu o wyniki audytu oraz  analizę słów kluczowych.

Meta-Opisy

Przeanalizujemy istniejące Meta-Opisy w opublikowanych treściach na Twojej stronie oraz zoptymalizujemy je w oparciu o wyniki audytu oraz analizę słów kluczowych.

Naprawa błędów

Zidentyfikujemy i naprawimy na Twojej stronie błędy, takie jak niedziałające linki, niedziałające strony, przekierowania 301 i 404.

Teksty alternatywne
Przeanalizujemy w istniejących treściach teksty alternatywne dla grafik i zoptymalizujemy je w oparciu o wyniki audytu oraz analizę słów kluczowych.

Optymalizacja treści na stronie internetowej

Optymalizacja treści

Optymalizacja istniejącej treści

Przeanalizujemy istniejące treści na Twojej stronie i zoptymalizujemy je w oparciu o wyniki audytu oraz analizę słów kluczowych.

Umieszczenie słów kluczowych w treści
W odpowiedni sposób rozmieścimy słowa kluczowe w Twoich treściach.

Optymalizacja dodatkowych parametrów Dzięki optymalizacji dodatkowych parametrów wyszukiwarki będą mogły lepiej zrozumieć treść na Twojej stronie i zakwalifikować ją do wyników wyświetleń konkretnej branży. W ten sposób trafisz w intencje wyszukiwań swoich potencjalnych klientów.

Przykład: Fraza kluczowa „termometr do mierzenia temperatury” może być wyszukiwana przez rodzica, którego dziecko ma temperaturę, właściciela domu, który chce zaimplementować rozwiązania dla „smart-home” czy też rolnika, który chce kontrolować temperaturę w szklarniach.

Poprawa linkowania wewnętrznego

Przeanalizujemy istniejące linkowanie wewnętrzne i dodamy dodatkowe linkowania pomiędzy treściami na Twojej stronie, tak aby dodatkowo podbić moc fraz kluczowych na poszczególnych stronach.

Copywriting

Copywriting

Content Plan

Stworzenie Content Planu dla strony jest tym samym co stworzenie biznes planu dla Twojego przedsięwzięcia. Za pomocą specjalistycznych programów do SEO, analizy branży oraz w oparciu o wybrane frazy kluczowe i analizę stron www Twojej konkurencji stworzymy strategię publikacji artykułów z konkretnym contentem. W ten sposób Twoja strona z czasem będzie zyskiwać tzw. „topical authority” i zwiększy swoje szanse na wyświetlenia w górnych wynikach wyszukiwań dla osób, które poszukują treści z Twojej branży.

Nowe treści z opisem produktów i usług

Na podstawie wybranych fraz kluczowych i content planu stworzymy nowe podstrony z opisem produktów i usług. Na początku skupimy się na produktach i usługach wysokomarżowych, tak aby inwestycja w SEO zwróciła się jak najszybciej.

Artykuły na bloga

Stworzymy nowe artykuły eksperckie na bloga, które będą przyciągać m.in. potencjalnych klientów spoza oczywistej grupy docelowej.

Zewnętrzne artykuły

Tworzenie artykułów na zewnętrzne strony, w oparciu o content plan i wybrane słowa kluczowe. 

Linkbuilding czyli linkowanie do strony z zewnętrznych stron. Tworzenie linków zwrotnych, linkowanie zwrotne/

Linkbuilding

Płatne linkowanie

Pozyskamy dla Twojej strony linki zewnętrzne z innych stron (tzw. linkowanie zewnętrzne). Google takie linkowanie traktuje jako rekomendację Twojej strony. Jeżeli strona, z której linkujesz, ma wysokie oceny w Google to Twoja strona pnie się w gorę w wynikach.

Przeanalizujemy dostępne strony i dobierzemy odpowiednie pod kątem dopasowania do Twojej branży oraz dostępnego budżetu.

Artykuły na strony zewnętrzne

Na podstawie analizy słów kluczowych i content planu oraz analizy Twojej konkurencji stworzymy treści na zewnętrzne strony.

Uwaga: Wiele stron z wartościowymi linkami zwrotnymi publikuje wyłącznie wysoce merytoryczne materiały, napisane przez ekspertów z branży. W związku z tym może się zdarzyć, że będziemy się zwracać do Ciebie z prośbą o weryfikację merytoryczną przygotowanego przez nas materiału.

Analiza istniejących linków zwrotnych

Sprawdzimy obecne linki z zewnętrznych stron, które prowadzą do Twojej strony i dołożymy do nich nowe, odpowiednie linki, które zwiększą widoczność Twojej strony w wynikach wyszukiwania.

Pomiar efektów działań SEO optymalizacji

Pomiar efektów

Raporty w oparciu o dane ze specjalistycznych programów

SEO jest przedsięwzięciem długofalowym. Pierwsze efekty naszych działań powinny być widoczne po ok. 3 miesiącach współpracy. Dlatego też przez pierwsze trzy miesiące skupiamy się na wytężonej pracy analitycznej i wdrażaniu odpowiedniej strategii. Pierwszy raport z wynikami naszych prac otrzymasz po 3 miesiącach. Kolejne raporty będziemy przygotowywać już co miesiąc.

Pozycje wybranych słów kluczowych

W raportach od nas otrzymasz informacje o aktualnych pozycjach wybranych słów. Wykażemy zmiany w pozycjach oraz trendy. Wykażemy nowe zaindeksowane słowa kluczowe – liczba słów kluczowych nad którymi będziemy pracować, zależy od wybranego pakietu.

Warto wiedzieć: Przy odpowiednio dobranym content planie i doborze słów kluczowych z czasem może się zdarzyć, że zaindeksują się dodatkowe frazy kluczowe.

Google Maps

Wizytówka Google Mapa

Stworzymy wizytówkę Google dla Twojej firmy, dzięki której klienci łatwiej dotrą do Twojej firmy. W wizytówce będzie opis z frazami kluczowymi, które najlepiej opisują Twoją firmę. Wizytówkę uzupełnimy o grafiki, które będą pomocne dla Twoich klientów.

Wizytówka w Google Mapie dodatkowo zwiększy widoczność Twojej strony, ale też pomoże klientom i kontrahentom łatwiej dotrzeć do Twojego biura. 

Opinie w Google Mapie

Umieszczenie 5 pierwszych opinii na temat Twojej firmy (oczywiście pozytywnych), dzięki którym potencjalni klienci nabiorą większego zaufania do Twojej firmy i chętniej powierzą swoje zlecenie.

Wtyczka do wyświetlania opinii na stronie

Implementacja na stronie wtyczki służącej do publikacji aktualnych opinii z Google. Odwiedzający Twoją stroną będą mogli się zapoznać z opiniami Twoich klientów i chętniej podejmą decyzję zakupową.

grafika do seo tekst alternatywny

Grafika

Grafiki do istniejących treści

Istniejące artykuły w razie potrzeby wzbogacimy dodatkowymi grafikami celem poprawy SEO oraz User Experience (UX) (do wszystkich grafik posiadamy licencje premium).

Grafiki do nowo tworzonych opisów produktów i usług

Nowo powstałą treść wzbogacimy grafikami celem poprawy SEO oraz UX (do wszystkich grafik posiadamy licencje premium).

Grafiki do treści na bloga

Nowo powstałą treść wzbogacimy grafikami celem poprawy SEO oraz UX (do wszystkich grafik posiadamy licencje premium).

Grafiki do artykułów na strony zewnętrzne

Treść na strony zewnętrzne wzbogacimy grafikami celem poprawy SEO oraz UX (do wszystkich grafik posiadamy licencje premium).

Uwaga: W zależności od wybranego pakietu będą to grafiki autorskie przygotowane przez grafika specjalnie na potrzebę strony invinets.com lub grafiki z banków grafik.

User experience, badanie zachowania użytkownika na stronie, CTA call to action

User Experience

Responsywność strony

Przeanalizujemy w jaki sposób Twoja strona wyświetla się na różnych urządzeniach i w razie potrzeby wprowadzimy odpowiednie optymalizacje, tak aby strona była dla użytkowników praktyczna i czytelna.

Analiza zachowania użytkowników na stronie

Dodamy do strony wtyczki, dzięki którym będzie można nagrywać użytkowników i śledzić ich zachowanie na stronie. Pozwoli to na dodanie w newralgicznych miejscach tzw. „Call to Action (CTA), dzięki którym klienci będą zachęcani do podjęcia decyzji zakupowej.

Multimedia

Zasugerujemy miejsca, w których warto dodać multimedia, dzięki którym użytkownicy lepiej zrozumieją usługi i produkty oferowane przez firmę invinets.com lub sam proces zakupu systemu lub usługi od invinets.com

Tłumaczenia SEO tłumaczenie

SEO Tłumaczenia

Każdy kolejny język na stronie to szansa na zdobycie nowych rynków. W dobie postępującej cyfryzacji i globalnego zasięgu Internetu nie odkryjemy Ameryki twierdząc, że posiadanie kilku wersji językowych może jedynie pomóc w pozyskiwaniu nowych klientów, a na pewno nie zaszkodzi.

Tłumaczenie istniejącej treści
na wybrane języki

Przetłumaczymy treść Twojej strony na wybrane języki, w zależności od tego jakie rynki docelowe wybierzesz.

Wdrażanie działań SEO dla kolejnego języka w zależności od wybranego pakietu

Pozycjonowanie SEO w kolejnym języku to oddzielny projekt od podstaw. W tym celu wróć do początku tej prezentacji i wybierz pakiet, który Ciebie interesuje.